Kodėl sklypas su namu?

Namas Vilniaus rajone suteikia daugiau asmeninės erdvės ne tik namo viduje, bet ir savo individualiame žemės sklype. Jūs esate labiau pasiruošęs neplanuotoms situacijoms, esate labiau laisvas ir lankstus organizuodamasis nuotolinį darbą, sportą ir laisvalaikį, mėgstamus hobius, šeimos pramogas. Sklypas su namu Vilniaus rajone, vilniečiams išsprendžia visą begalę kasdienių rūpesčių.
Nusipirktas sklypas su namu suteikia ilgesnę komfortiško šeimos gyvenimo perspektyvą: gimsta vaikai, keičiasi laisvalaikio pomėgiai, kyla noras turėti gyvūnų. Gal šiuo metu panašių poreikių nėra, tačiau, turėdami nuosavą sklypą Vilniaus rajone, esate labiau pasiruošęs savo šeimos gyvenimo pokyčiams.
Namas Vilniuje ar Vilniaus rajone yra ir būdas investuoti. Juk tinkamo nekilnojamojo turto vertė yra linkusi augti, gali apsaugoti nuo infliacijos.
Nuosavo namo statybos, jo projekto pasirinkimas yra ir labai įdomus, įtraukiantis procesas. Mąstydami apie nuosavą namą Vilniuje, Vilniaus rajone, galite susikurti tokį namą, kuris tiksliai atitiks jūsų lūkesčius, kokie jie bebūtų.

Kaip rinktis žemės sklypo vietą?

Išsirinkite svarstytinas kryptis Vilniaus rajone, priklausomai nuo jūsų darbo, vaikų mokyklų vietų, dažniausių kelionių krypčių. Gal jums labiau tinka Bendoriai ar Bendorėliai, Pagiriai ar Riešė, Skaidiškės ar Avižieniai, Naujoji Vilnia ar Nemėžis?
Įsivertinkite jūsų svarstomų Vilniaus rajono infrastuktūros išvystymo lygį, kuris, esant poreikiui, leistų jums gyventi nepriklausomai nuo Vilniaus miesto: ar yra vietinės parduotuvės, švietimo, medicinos, veterinarijos įstaigos, laisvalaikio ir pramogų vietos, degalinės, žaliosios zonos.

Kaip rinktis nuosavo namo sklypą?

Toliau rinkitės konkretų žemės sklypo Vilniuje ar Vilniaus rajone projektą. Svarbūs yra nuosavų namų kvartalo išorinės aplinkos sutvarkymo klausimai: ar privažiavimas iki kvartalo yra asfaltuotas, ar yra draugiška kaimynystė, ar netoliese yra Vilniaus miesto viešasis transportas.

Vėliau svarstykite konkretaus nuosavų sklypų kvartalo sklypo planą. Kiek iš viso yra sklypų, ar jų planas leidžia statyti namą fasadine puse į pietus, ar sklypai turi nedidelius aukščio skirtumus, kas sukuria erdvės pojūtį (vaizdo neužstoja kaimynai), kokios dydžio yra sklypai, ar yra žaliosios zonos, kurias būtų galima naudoti pagal naudojimo tvarkas visam kvartalui.

Įvertinkite potencialų kvartalą:

Ypatingai svarbus klausimas yra namų kvartalo vidinės aplinkos faktinis sutvarkymo lygis – ne koks yra žadamas ir aprašomas skelbime, bet koks yra natūroje: ar sklype yra visos miesto komunikacijos (elektra, dujos, miesto vanduo, miesto nuotekos, šviesolaidinio interneto vamzdynai); ar kvartale išasfaltuotos vidinės gatvės, įrengti šaligatviai, įrengtas ir veikia bendras apšvietimas, ar yra kvartalo įvažiavimo užtvaras, ar įrengtos vaizdo kameros? Tinkamai sutvarkyta žemės sklypų aplinka apsaugos jus nuo be galės rūpesčių, nepatogumo ir sutaupys krūvą pinigų: neteks klampoti purvinais žvyrkeliais, neteks rinkti VISŲ kaimynų parašų dėl komunikacijų įvadų iki sklypo, neteks su VISAIS kaimynais derėtis dėl vidinių gatvių asfaltavimo kainų…

Jei viskas tinka ir yra, belieka apsispręsti dėl konkretaus sklypo (jo vieta kvartale, jo plotas, jo forma), pasitikrinti sklypo įteisinimo dokumentus, susitarti dėl kainos ir atlikti sandorį.

Pasirinkite savo sklypą:

Rinkitės iš daugiau variantų, o juos vertinkite tokiais kriterijais: vieta Vilniaus rajone, Vilniaus rajono infrastruktūra, nuosavų namų kvartalas, žemės sklypų kvartalo aplinkos sutvarkymo lygis, miesto komunikacijų faktinis buvimas sklype, sklypo plotas ir forma, kaina. Visus kriterijus įsivertinkite nuo 1 iki 10. Šis pratimas leis jums racionaliau pasirinkti savo svajonių namo sklypą Vilniaus rajone!

Sklypo pasirinkimo kriterijų lentelė: