Bendorių privalumai

Bendorių rajono infrastuktūra yra pilnai išvystyta: yra maisto prekių parduotuvės, švietimo įstaigos, veterinarijos klinika, degalinės, užkandinės, žirgynai, netoli Bukiškio miškas, SPA, golfo laukai, teniso kortai.

Rajonas taip pat turi net keletą išvažiavimų įvairiomis kryptimis, važinėja Vilniaus miesto viešasis transportas.

Bendorių dabartis

Bendoriai, kaip Vilniaus miesto mikrorajonas, pradėjo intensyviai vystytis maždaug prieš 20 metų, kai startavo Bendorėlių gyvenvietės projektas. Bendorėlių gyvenamojo kvartalo projektas, projektuotas užsienio architektų, suteikė pagreitį ir visai šiai Vilniaus rajono krypčiai: imta domėtis nuosavų namų statybomis, žemės sklypais, pradėjo augti ir pačių Bendorių infrastruktūra.

Tuometinių vystytojų tikslas buvo – sukurti visiškai modernų, saugų, individualių namų miestelį Vilniaus rajone su pilnai sutvarkyta infrastruktūra bei su lengvai kalvotam reljefui pritaikytais namų projektais. Įvažiavimą į Bendorėlius papuošė žymioji vartų arka.

Bendorių centras

Namų sklypų Bendorių vilnius kvartalą, taip pat pasieksite pasukdami pro Bendorėlių arką, o pats kvartalas ribojasi su pirmąja modernia gyvenviete – Bendorėliais, šalia vystomas ir projektas Aurių miestelis, tolėliau ruošiami nauji gyvenamųjų namų sklypų kvartalai.

Bendorių vilnius yra savotiška Bendorių sostinė: viskas arti, viskas lengvai pasiekiama (tiek rajone, tiek Vilniaus mieste), o aplink kvartalą susiformavusi ir jaukiai įsikūrusi Bendorių bendruomenė.

Bendorių istorija

Bendoriai yra gyvenvietė Vilniaus rajone, Avižienių seniūnijoje, apie 7 km nutolusi nuo Vilniaus ribos. Nuo Bendorių iki Vilniaus centro yra apie 14 km. Bendorių gyvenvietės vardas yra kilęs iš vokiečių kalbos ir, tikriausiai, yra susijęs su senųjų gyventojų vyraujančiais amatais.Bendorius reiškia – kubilų, statinių, rėčkų ir visokių medinių sandėliavimo indų gamintojus. Žinoma, kad praeito amžiaus viduryje, buvo dvi Bendorių gyvenvietės: Žemųjų Bendorių kaimas bei Aukštųjų Bendorių  palivarkas ir užusienis (ties dabartiniais Bendorėliais ir Bendorių vilniumi).